biustonosz_do_karmienia

Kobiety oczekujące dziecka przygotowują mu wyprawkę, kompletują mu ubrania i akcesoria . W tym czasie nie powinny jednak zapominać o sobie, w tym między innymi o zakupie odpowiednich biustonoszy.

Czym różnią się biustonosze do karmienia?

Biustonosze do karmienia odróżniają się dwiema zasadniczymi cechami od tych klasycznych. Miseczki są zamocowane tak, by można było je łatwo odpiąć gdy nadejdzie pora, oraz pozwalają na wygodny montaż wkładek laktacyjnych.

Poza wspomnianymi wyżej różnicami takie biustonosze nie różnią się znacząco od tych tradycyjnych. Także mogą być pięknie zdobione czy mieć wbudowane fiszbiny.

Dlaczego warto poświęcić chwilę przy wyborze stanika do karmienia?

Na czas karmienia piersi nieco się zmieniają, są pełniejsze i większe, a co za tym idzie, więcej ważą. Dobry stanik to nie tylko wygoda, ale także dbałość o zdrowie. Dobrze dobrany stanik, który właściwie podtrzymuje piersi, nie tylko pozwoli zapobiec rozciągnięciu się skóry na biuście, ale przede wszystkim zapobiegnie późniejszym dolegliwościom ze strony kręgosłupa.

Jak wybrać najlepszy biustonosz do karmienia?

Kluczową kwestią przy wyborze stanika jest zawsze wybór odpowiedniego rozmiaru. To jest szczególnie trudne, gdy chce się kupić stanik na czas po rozwiązaniu. Dlatego warto poczekać z tym nawet do połowy ostatniego trymestru, a kupując stanik wybrać miseczkę o jeden rozmiar większą.

Warto też wiedzieć, że w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka następują największe zmiany. Piersi też są dużo mniej odporne na wszelkie uciski, dlatego na ten okres warto mieć choć jeden stanik bez fiszbin. W tym czasie zwykle też dość istotnie spada obwód pod biustem, więc warto kupować modele o dużym zakresie regulacji.