koszulka_do_karmienia

Wiele kobiet, które uzupełniają swoją wyprawkę do szpitala, a także na czas połogu zastanawia się, czy warto kupić koszulę do karmienia. Warto w tym względzie posłuchać mam, które mają już ten etap za sobą i które polecają koszule nocne do karmienia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody, które wskazywane są przez nie najczęściej.

Koszula nocna dla karmiącej mamy – wygodna i funkcjonalna nie tylko w szpitalu

Koszule nocne to wyjątkowo funkcjonalna część garderoby nocnej. Wydaje się, iż ich cechą podstawową powinna być możliwość szybkiego nakarmienia dziecka, ale to zaledwie jeden z powodów dla których warto ją kupić. Na początku, tuż po porodzie tego rodzaju odzienie będzie głównym strojem niejednej mamy. A to z uwagi na wygodę, jaką zapewnia. Dzięki temu, że dziś kupić można naprawdę wyjątkowo piękne koszule nocne do karmienia, które przypominają swoim wyglądem bardziej sukienkę, niż koszulę, tego typu strój śmiało nosić można przez cały dzień.
Jeśli przyszła mama nie zdecyduje się jednak na zakup koszuli do karmienia, szybko okazać się może, że będzie zmuszona zmienić swoją decyzję z czysto pragmatycznych powodów.

Atuty koszuli nocnej do karmienia

W odróżnieniu od zwykłej koszuli, ta do karmienia posiada specjalne miseczki, czy zakładki materiału, które pozwalają na łatwy dostęp do piersi. W przeciwieństwie do zwykłej koszuli, nie jest konieczne, by odsłaniać ciało aż d piersi, jest ona bardzo dyskretna, a zatem idealna do karmienia w szpitalu, ale i w domu. Ponadto w odróżnieniu do piżamy, koszula nocna zapewnia stały dostęp powietrza do krocza, jest też zdecydowanie bardziej korzystna dla pań po cesarskim cięciu.