sukienki na wesele

Wybór odpowiedniej sukienki na wesele to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety, która została zaproszona na tę wyjątkową uroczystość. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na print lub jego brak, krój, długość oraz kolor. Na jaką sukienkę weselną się zdecydować? 

Sukienki na wesele – długość jest ważna

Mini, midi czy maxi? Długość sukienki na wesele zawsze ma istotny wpływ na odbiór całej kreacji. Starym zwyczajem kobiety zaproszone na wesela bliskich osób zaopatrują się w dwie sukienki. Jedna jest „na wejście”, drugą zakładają w trakcie uroczystości, w nieco późniejszych godzinach. Wybierając w iFriko to rozwiązanie, warto na początek zdecydować się na długą, monumentalną suknię. Długość maxi dodaje podniosłego wydźwięku całej stylizacji, prezentuje się niesamowicie uroczyście i elegancko. Będzie to idealny krok, gdy ślub bierze najbliższa rodzina lub przyjaciele. W późniejszym etapie wesela założyć można zgrabną sukienkę o długości midi lub mini. Wygodną do tańca, a jednak wciąż stosowną do sytuacji. Tymi kryteriami warto się kierować nawet wtedy, kiedy planuje się zabrać na imprezę tylko jeden model sukienki. Kreacje maxi zawsze będą nieco bardziej uroczyście wyglądać, niż ich krótsze odpowiedniki. 

Błyszczące kamienie, tiule, a może kwiaty?

sukienki na wesele

Sukienki na wesele przedstawiają obecnie cały szereg różnych styli, trendów i inspiracji światem mody oraz naturą. Sukienka na wesele w kwiaty będzie świetną decyzją, kiedy ślub odbywa się latem, a w dodatku ma rustykalny charakter. Nawiązania do flory będą dobrze komponować się z sielskim klimatem uroczystości, nadadzą lekkości całej stylizacji i obronią się w każdej sytuacji. Z drugiej strony są sukienki wyposażone w tiule, cekiny, brokat oraz błyszczące kamienie imitujące naturalne kryształy czy brylanty. Na jaki typ wesel się sprawdzą? Przede wszystkim, jeżeli wesele jest:

  • w stylu glamour
  • eleganckie, w charakterze podniosłego bankietu
  • ekskluzywne, bogate

Oczywiście to para młoda decyduje o klimacie i temacie przewodnim swojego wesela. Każdy typ sukienki na wesele będzie dobry, jeżeli goście przyjdą z dobrą intencją i będą wspólnie bawić się w towarzystwie nowożeńców. Mimo wszystko, to właśnie kamienie, tiul i koronka sprawiają, że sukienka na wesele ma bardziej podniosły i elegancki charakter. Będzie również dobrym wyborem na wesele wtedy, kiedy ślub biorą najbliższe osoby. W przypadku przybycia na uroczystość w charakterze osoby towarzyszącej można zdecydować się na skromniejszą kreację, chociaż nie jest to konieczne. Najważniejsza cecha sukienek na wesele to niekrępowanie ruchów podczas tańca.