modelka w biustonoszu

Idealnie dopasowany stanik prawidłowo utrzymuje biust. Odpowiednio dobrany modny biustonosz uwypukli piersi i ozdobi ciało kobiety. Aby był wygodny w noszeniu, warto przed zakupem dokonać jego przymiarki lub bazować na ustalonych rozmiarach miseczek i obwodzie pod biustem.

Jak dobierać biustonosze damskie do sukienki?

W zależności od kroju sukienki będziemy potrzebować innego stanika. Zwracamy tutaj uwagę na ramiona. Jeżeli sukienka ma wąskie ramiączka lub wcale ich nie ma, dobrze jest założyć biustonosze z przezroczystymi ramiączkami.

biustonosz damski txm.pl

Można także zdecydować się na tzw. bardotki, które są bez jakichkolwiek pasków na ramiona. Tutaj jednak musimy uważać, by miseczki były wystarczająco sztywne.

Ważne jest także wycięcie miseczek w staniku. Miseczki bowiem muszą schować się pod dekoltem sukienki. Nie mogą spod niego wyglądać. Odbiec od tej reguły jednak możemy, jeżeli biustonosz ma koronkę o podobnym kolorze co sukienka. Wówczas, nawet gdyby nieco jego brzegi wyglądały spod dekoltu sukienki, niczego z piękna by nie odjęły.

Jakie staniki damskie zamiast opalaczy?

Kolorowe, w modnych deseniach biustonosze z powodzeniem mogą zastąpić górę od opalacza. Obecnie staniki są tak pięknie szyte, że można z powodzeniem pokazywać się w nich na plaży. Nawet w tych najtańszych.

Warto wówczas dobrać do kompletu majteczki o podobnej koronce i kolorze. Zamiast drogiego opalacza dwuczęściowego będziemy w taniej, ale modnej bieliźnie i nikt nawet nie zauważy różnicy.

Tanie biustonosze z miseczkami sztywnymi, czy miękkimi?

Ponieważ mamy różne pory roku, możemy dopasowywać bieliznę do panującej aury. Zimą zdecydowanie sprawdzą się grube miseczki push up. Zwłaszcza jeśli lubimy zakładać żakardowe sweterki, które są bardziej ozdobą aniżeli ubraniem, które grzeje nasze ciało.

W upalne lato można nosić biustonosze z miękkimi miseczkami bez dodatkowych wypełnień. Niemniej każda z nas sama powinna zdecydować, jakie miseczki w staniku są dla niej odpowiednie.

Być może lubimy wyłącznie biustonosze z usztywnianymi miseczkami. Gdy natomiast preferujemy miękkie miseczki bez względu na temperaturę otoczenia, nośmy je o każdej porze roku. Załóżmy tylko zimą cieplejszy sweterek, by piersi nam nie zmarzły.