szlafrok

Choć może na co dzień nie każdy używa szlafroka, to zdarzają się takie sytuacje, gdy jest on właściwie niezbędny i w znacznym stopniu podnosi poczucie wygody i komfortu, np. w okresie ciąży i podczas pobytu w szpitalu. Na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie damski szlafrok do szpitala?

Odpowiedni fason i materiał

Szlafrok ciążowy powinien być przede wszystkim na tyle szeroki, aby wygodnie ukryć w nim rosnący brzuszek. Nie może także krępować ruchów. Nie mniej istotna jest również w po urodzeniu możliwość wygodnego karmienia. Zapewni to między innymi szlafrok ciążowy o uniwersalnym kroju kopertowym. Dostępne są bardzo różnorodne fasony szlafroków ciążowych, więc na pewno każda przyszła mama znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Damski szlafrok do szpitala powinien również odznaczać się dobrej jakości materiałem. Najlepiej, aby był jak najbardziej naturalny, ale ważne są również takie kwestie jak to, aby szlafrok nie gniótł się i zapewniał właściwą wentylację. Dlatego trzeba dobrać go również adekwatnie do pory roku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W szpitalnym szlafroku przydadzą się takie dodatki jak na przykład kieszenie. Nikt nie nosi przecież przy sobie torebki, więc są one czasami bardzo przydatne. Warto zwrócić również uwagę na wygodne zapinanie. Dla jednych będzie to po prostu wiązanie, dla innych lepszą opcją jest suwak. Tutaj zdecydowanie należy kierować się własnymi preferencjami.

Szlafroki ciążowe do szpitala mogą być również wyposażone w kaptur. Jest to także praktyczne rozwiązanie, które przydatne jest zwłaszcza w sytuacjach, gdy po umyciu głowy trzeba przejść korytarzami z przeciągami.