Nie jest łatwo oswoić się z noszeniem maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Na szczęście wygodę zapewnią bawełniane maseczki, które doskonale spełnią swoją funkcję, a nawet dopasują się do codziennych stylizacji. Jaką maseczkę wybrać? Czym się kierować podczas wyboru? O czym pamiętać?

Bawełniane maseczki

Samodzielne uszycie maseczki nie zawsze jest możliwe, dlatego poszukajmy rozwiązań dostępnych na rynku. Coraz częściej w sklepach odzieżowych znajdziemy komfortowe modele ochronnych maseczek, jakie są skutecznym sposobem na zniwelowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Bawełniane modele pozwalają oddychać i bardzo ładnie się zaprezentują. Ciekawą opcją jest maseczka z troczkami, dzięki czemu dopasujemy ją do swoich oczekiwań. Uznaniem cieszą się też fasony na gumkach, które szybko założymy i ściągniemy. 

Maseczki ochronne

Wybierać możemy wśród wielu maseczek, jakie przeznaczone są dla dzieci, dla kobiet i mężczyzn. Te pierwsze są nieco mniejsze od modeli dla dorosłych i powinny zostać dostosowane do wymagań malucha. Dobrym pomysłem jest dobranie kolorowych wzorów, które dziecko z chęcią założy i będzie dobrze je kojarzyć. Lekka bawełniana maseczka z unikalnym nadrukiem pomoże przekonać dziecko do noszenia.

Kobiece maseczki odznaczają się ślicznymi kolorami i wzornictwem, które stanowić będzie modny dodatek do stylizacji. Odważne panie dobiorą modele w kwiaty, w groszki lub w panterkę. Wiosenne stylizacje uzupełnimy dzięki pastelowej maseczce bawełnianej. Mężczyźni z pewnością postawią na klasyczne ciemne kolory i mroczne nadruki. Zestawimy je zarówno ze sportowym strojem, jak i z elegancką koszulą.