W sprzedaży znaleźć można ogromny wybór majtek damskich nie tylko jeśli chodzi o ich rodzaje, tj. fasony, kolory i wzory, ale też produkty wykonywane z różnych materiałów. Które z nich stanowią najlepszy wybór?

Trwałość to nie wszystko!

Chcąc zapewnić swym klientkom trwałość swych produktów, producenci bielizny często wykonują majtki damskie z Gorteks z różnego rodzaju materiałów sztucznych. Jest to zwykle poliamid, ale też poliester czy nylon. Takie majtki zwykle prezentują się bardzo efektownie, zwłaszcza że syntetyki mogą przybierać różne formy, szczególnie pożądane w przypadku bielizny. Takie majtki więc często bywają koronkowe, przejrzyste czy posiadają rozmaite aplikacje, na przykład błyszczące elementy. Ich najważniejszą zaletą jednak jest trwałość. Czy to wystarczy, by je wybierać?

Warto pamiętać, że takie majteczki mogą być niestety niewygodne, czasem już podczas zwykłego użytkowania, a czasem na dłuższą metę, na przykład w upalne dni powodując odparzenia. Gładkie poliamidowe majtki zwykle są wygodne, zwłaszcza że nierzadko posiadają bawełniany klin, ale już o produktach z nylonu czy poliestru trudno jest to powiedzieć.

Kiedy zatem chce się zapewnić sobie przede wszystkim wygodę, najlepiej będzie sięgać po majtki bawełniane. Nie zawsze prezentują się one tak efektywnie jak sztuczne i nie zawsze są tak trwałe, ale prócz tego, że są wygodne, bawełna jest też materiałem zdrowym dla skóry, przewiewnym i pozwalającym zachować lepszą higienę.