Dla większości osób strój nocny ma być nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale też piękny. Zwłaszcza dla kobiet walory wizualne są istotne, wiele pań decyduje się zatem na wybór zmysłowych koszulek nocnych. Nie zawsze jednak posiadają one wszystkie niezbędne walory.

Pożądane cechy

Co prawda wielu osobom zależy na tym, by w sypialni wyglądać atrakcyjnie, zwłaszcza kobietom, ale jeszcze ważniejsze jest, by zapewnić sobie komfort, a ciału – odpoczynek. Dlatego frywolna koszulka ze sztucznego materiału nie jest dobrym wyborem do spania. Ciało musi w trakcie snu odpoczywać, pożądane są więc luźne kroje, a nie obcisłe, opinające ciało, w dodatku jeśli są to sztuczne materiały, które uniemożliwią cyrkulację powietrza. Bardzo dobrym wyborem na noc jest bawełna, warto więc wybierać wykonane z niej koszulki nocne, piżamy czy majteczki. Zapewnią one przewiew, odprowadzą parę wodną i zadbają o zapewnienie komfortu termicznego.

Warto przy tym dopasować rodzaj ubioru nocnego do warunków otoczenia. W czasie snu temperatura ciała obniża się, również w sypialni nie powinno być zbyt gorąco. Nie oznacza to jednak, że trzeba marznąć, czasem więc na przykład koszulka na ramiączkach nie zapewni ciepła i wówczas lepszym wyborem będzie zabudowana piżama. Dotyczy to też panów, których strój nocny często ogranicza się do bokserek, co nie zawsze gwarantuje optymalne ciepło. Warto mieć to na uwadze, bo od stroju zależy też to, czy dobrze wypocznie się w nocy.